Our Blog

Latest news and updates from flathost

Biyoteknoloji firması Anatolia Tanı, 70’ten fazla ülkeye robotik cihaz ihraç ediyor

Yüzde 100 Türk sermayeli biyoteknoloji firması Anatolia Tanı, 70’ten fazla ülkeye kit ve robotik cihaz

Yüzde 100 Türk sermayeli biyoteknoloji firması Anatolia Tanı, 70’ten fazla ülkeye kit ve robotik cihaz ihracatı yaparak 2021’in ilk 6 ayında yaklaşık 200 milyon lira ciro elde etti.

Genetik ve enfeksiyon hastalıklarını saptayan tanı kitleri ve cihazları geliştirip üreten, yüzde 100 Türk sermayeli biyoteknoloji firması Anatolia Tanı A.Ş., 2021’in ilk 6 ayında yaklaşık 200 milyon lira ciro elde etti. Anatolia Tanı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alper Akyüz, yeni kurulan Ar-Ge merkezinde yenilikçi cihazlar ve yeni kitler üreterek büyümeyi daha da hızlandırmayı hedeflediklerini belirtti.

Genetik ve enfeksiyon hastalıklarını saptayan tanı kitleri ve cihazları geliştirip üreten, yüzde 100 Türk sermayeli biyoteknoloji firması Anatolia Tanı A.Ş., 2021’in ilk 6 ayında yaklaşık 200 milyon lira ciro elde etti. Yeni kurulan AR-GE merkezinde yenilikçi cihazlar ve yeni kitler üreterek büyümeyi daha da hızlandırmayı hedeflediklerini kaydeden Anatolia Tanı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alper Akyüz, PCR başta olmak üzere tüm genetik tanı yöntemlerinde, örneklerden DNA ya da RNA elde etmek gerektiğini belirtti. Akyüz, “Biz bu işlemi, robotik cihazlarımızla insan eli değmeden hem çok kısa sürede hem de hatasız olarak yapabiliyoruz. Ürettiğimiz birkaç çeşit cihaz var. 24 örnek kapasiteli cihazımızın üretimine hız verdik. Türkiye’de, dünyanın özellikle gelişmiş ülkelerinde çok talep alan bir cihaz. Bu cihazların 48 ve 96 örneği aynı anda işleyebilen versiyonları da bu yıl içerisinde piyasaya sürülmüş olacak” dedi.

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.