Our Blog

Latest news and updates from flathost

TÜRKİYE’NİN İLK MİLLİ SİLAHLI DRONE SİSTEMİ SONGAR’IN YERLİ ÜRETİMİ TESCİL EDİLDİ

Savunma sanayiine yönelik sistem, alt sistem, donanım ve yazılım geliştiren ASİSGUARD’ın ilk milli silahlı

Savunma sanayiine yönelik sistem, alt sistem, donanım ve yazılım geliştiren ASİSGUARD’ın ilk milli silahlı drone sistemi SONGAR, yüksek teknoloji düzeyinde yüzde 83.42’lik yerli katkı oranıyla “Yerli Malı Belgesi” aldı.

ASİSGUARD Genel Müdürü Ayhan Sunar, ülkemizin Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarını, milli teknoloji ve yerli imkânlarla karşılayarak savunma sanayii ekosistemini güçlendirmek yolunda koyduğu hedeflere, yüksek teknoloji ürünleri SONGAR ile katkıda bulunmaktan gurur duyduklarını söyledi.

Askeri kara araçları elektroniği, otonom mikro, mini ve orta sınıf İHA’lar, elektro-optik, sınır güvenliği, yapay zeka ve büyük veri alanlarında sistem, alt sistem, donanım ve yazılım geliştiren savunma sanayiinin iddialı oyuncusu ASİSGUARD’ın, Türkiye’nin ilk silahlı milli drone sistemi olarak geliştirdiği SONGAR, yüksek teknoloji düzeyinde yüzde 83.42’lik yerli katkı oranı ile “Yerli Malı Belgesi” aldı.

Otomatik makinalı tüfekten sonra, bombaatar da entegre edilen, mesafe ve balistik ölçüm, nişangah, anons sistemi gibi yetenekleri geliştirilen ve son olarak ‘yerli Malı Belgesi’ alan SONGAR, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Güvenlik Güçlerimiz’in operasyonlarında kullanılıyor.

“Yerlilik ve millilik hedefine SONGAR’la katkı sunuyoruz”

ASİSGUARD Genel Müdürü Ayhan Sunar, yeni yetenek ve donanım kazandırarak geliştirdikleri SONGAR’ın, Türkiye’nin savunma sanayiinde yerlilik ve millilik hedefine önemli bir katkı sunmasından büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Sunar, şöyle devam etti: “Ülkemizin, Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçlerimizin ihtiyaçlarını, milli teknolojiler ve yerli imkânlarla karşılamak ve savunma ihracatını artırmak üzere savunma sanayii ekosistemini güçlendirmek yolunda koyduğu hedeflere, yüksek teknoloji ürünümüz SONGAR ile katkı sunmaktan gurur duyuyoruz. Milli teknoloji hamlesi kapsamında ASİSGUARD olarak teknoloji ve AR-GE yatırımlarımız devam ediyor. Hem mevcut sistemlerimizde yerlilik oranını arttırmayı hem de yüksek mühendislik kapasitemizle yenilikçi ürünler geliştirmeyi hedefliyoruz.”

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.